ZpětSmajlíkem k rekordu / PROGRAM AKCE

Drakiáda 2 - program akce a rekordu


Realizace a místo akce

  • fotbalové hřiště Vrbno pod Pradědem 17.9.2022

  • Od 08.00 hodin příprava rekordu do ukončení v 16.30hodin (17.00 vyhlášení výsledku druhého rekordu)
  • Drakiáda od 13.00 hodin do 17.00 hodin
  • GPS 50.121455 17.377926

  • Drakiáda 2 - program akce

Jelikož děti jsou naše radost, přijďte si s nimi společně užít zábavné odpoledne na akci s rekordem! Připraveno pro Vás bude spousta zážitků a věříme, že se dětem nebude chtít domů! Atrakce máme jak pro malé, tak i pro velké děti. Je připraven 2x mega skákací hrad + jeden pro nejmenší děti ZDARMA. Pro dospělé je nachystané občerstvení (alko-nealko) v restauraci Gól areálu fotbalového hřiště. Dále se můžete těšit na cukrovou vatu, Daniel´s Donuts, malování na obličej, projíždky na koních ze stáje Lidka, soutěže se Spolkem Přátel Vrbenska, ukázky hasičské techniky. Kdo zapomene létající draky doma, bude možnost zakoupení přímo na akci od renomovaného prodejce. Ceny za umístění v soutěži - nejvýše létajícího (velký zlatý pohár) nejhezčího draka ( skleněný pohár smajlíka ).Od 14 hodin vystoupení dětské taneční skupiny Jasmínky Rýmařov a od 15 hodin taneční skupina z dětského domova Vrbno pod Pradědem. Během celého dne bude moderovaná show se spoustou hudby pro malé i velké. Těšíme se na Vás - spolek Everest Vrbno

 

 

  • Drakiáda 2 - smajlíkem k rekordu

Po prvním úspěšném ročníku Drakiády s rekordem v roce 2019, nám další ročníky přerušila pandemie COVID19. Po skoro třech letech se opět vracíme a zkusíme navázat na první úspěch. Vzhledem k situaci, která s pandemií koronaviru panovala, je heslo celé Drakiády 2 ,,covid skončil, můžeme se opět usmívat". K rekordu Drakiády 1 a to 3025 balónků na 151 metrů dračího ocásku, dopomohli děti z mateřských školek vlastní tvorbou dekorací mašliček a za to moc děkujeme. Pro letošní Drakiádu 2 máme rekordy dva. První rekord bude vytvoření smajlíka o rozměrech 5x5m = (25m2) ze žlutých A3 papírů (212ks) . Tohoto velkého smajlíka následně rozdělíme na metry čtvereční, kdy každá mateřská škola a základní škola která s námi bude spolupracovat dostane 12ks A3. Děti na tento papír mohou namalovat libovolný počet smajlíků a nejlépe vlastní tvorbu. Meze se opravdu nekladou a samotný počet smajlíků na A3 není omezen. Následně před začátkem samotné akce papíry se smajlíky vybereme a v den konaní 17.9.2022 zkompletujeme. Na našeho obřího smajlíka ze dřeva, všechny takto namalované smajlíky připneme. Při samotné akci nezaplněná místa pomohou domalovat účastníci Drakiády ( opět každy bez omezení tvorby a počtu ). Po vypršení časového limitu 16:30hodin komisař z ADD Pelhřimov (Česká kniha rekordů a kuriozit) začne všechny smajlíky počítat a vyhlásí konečný výsledek.

 

  • Drakiáda 2 - smajlíkovým balónkem k rekordu

Realizace druhého rekordu je podmíněna nafouknutím žlutých a černých balónků v minimálním počtu 1709ks (17.09 den rekordu) vzduchovým kompresorem do tvaru obrovského smajlíka. Doufáme, že po vytvoření vykouzlí úsměv každému, kdo na naši Drakiádu zavítá. Každý balónek je bez potisku, pouze v uvedených barvách. Na každého z nich, namalujeme permanentním fixem smajlíka, aby byla dodržena základní myšlenka celé Drakiády - namaluj smajlíka. V čase nejpozději 17:00 hodin, ukončíme foukání a komisař z ADD Pelhřimov provede přepočet. V případě dosaženého cíle dojde k vyhlášení a zápisu do České knihy rekordů a kuriozit.